Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  از شنبه اتوبوس‌های فرسوده دانشگاه آزاد از رده خارج می شوند

  پنجشنبه, 06 دی,1397

  به گزارش سایت دفتر مشق به نقل از شبکه خبر

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  حمیدرضا مقدم‌فر در حاشیه مراسم یادبود جانباختگان حادثه واژگونی اتوبوس در واحد علوم و تحقیقات در جمع خبرنگاران با بیان اینکه پس از این حادثه به دستور رئیس دانشگاه آزاد، همه اتوبوس های فرسوده این دانشگاه تعطیل شدند، افزود: پیمانکار اتوبوسی که دچار سانحه شده بود در حال حاضر در زندان به سر می‌برد و از شنبه اتوبوس‌های جدید (واحد گشت سیار) که زیرنظر شرکت واحد هستند جایگزین تمام اتوبوس‌های فرسوده خواهند شد.

  مشاور رئیس هیئت موسس و هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی  ادامه داد: این حادثه برای دانشگاهیان و مسئولان علمی کشور یک درس بود و باید برای روشن شدن جزئیات این حادثه از سوی نهادهای مربوط اقدام سریع انجام شود.

  وی گفت: علت حادثه هنوز مشخص نشده است و مسئولان امر مشغول ریشه یابی موضوع هستند که باید کمی تأمل و صبر کرد تا از نظر تخصصی علت حادثه مشخص شود.

  مقدم فر افزود: مسئولان دانشگاه در تلاش هستند که اقداماتی انجام دهند که دیگر چنین حوادث تلخی اتفاق نیفتد.

  وی گفت: تمام دانشجویانی که در محیط‌های دانشگاه‌های سراسر کشور و حتی خوابگاه‌ها حضور دارند برای مدیران دانشگاه‌ها یک امانت محسوب می‌شوند و باید به امکانات رفاهی و آموزشی آنها مطابق با استانداردهای لازم اقدام شود.

  مشاور رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد ادامه داد: همه مسئولان دانشگاهی و مدیران دانشگاه‌ها باید بدانند نسبت به جان هر یک از دانشجویان دانشگاه خود مسؤول بوده و آنها در دانشگاه امانت هستند و باید وظیفه خود را در امانت‌داری بدون هیچگونه اغماضی انجام دهند.

  مقدم فر افزود: تنها دانشگاه آزاد نباید از این ماجرا عبرت بگیرد، بلکه تمام دانشگاه های دولتی و غیردولتی باید از این اتفاق درس بگیرند، چرا که دانشجویان امانت هستند و مدیران دانشگاه ها امانت دار به شمار می روند.

  مشاور رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد گفت :این حادثه بسیار تأسف برانگیز و دلخراش بود به گونه ای که رهبر معظم انقلاب نیز پیامی برای التیام بازماندگان و خانواده های مص دومان صادر کردند.

  وی افزود: برگزاری مراسم یادبود برای جان باختگان موجب التیام خانواده های آنها می شود و لازم است جامعه دانشجویی و استادان با خانواده های داغدار و مصدومان همدردی کنند.

  برچسب ها

  درس دفترمشق علوم
  Leave your comment