Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  ارز دانشجویی با نرخ مبنا تعیین می شود

  چهار شنبه, 02 آبان,1397
  به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا،مجتبی صدیقی رئیس سازمان امور دانشجویان این مطلب را در مراسم افتتاح دو رستوران سنتی و فست فود در دانشگاه صنعتی امیرکبیر اعلام کرد.
  صدیقی در حاشیه افتتاح این دو رستوران در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در مورد ارز دانشجویی، افزود: تا پایان شهریور ماه دانشجویان از ارز 4200 تومانی استفاده می کردند، بیش از 20 هزار نفر این ارز را دریافت کردند.
  وی ادامه داد: به نظر می آید نرخ ارز مشخص خواهد شد و بر مبنای ats باشد،با این حال در حال اتمام حجت با بانک مرکزی برای قطعی کردن رقم نرخ ارز هستیم.
  صدیقی بیان کرد: طی چند روز آینده سامانه ها مدارک دانشجویان را دریافت خواهند کرد و به تدریج به بانک معرفی می شوند. در چند روز آینده اطلاعیه این موضوع را منتشر می کنیم.
  معاون وزیر علوم درباره زمان ارتقاء معاونت های دانشجویی دانشگاه ها گفت: این امر به تدریج صورت می گیرد، ابتدا با افزایش اختیارات معاونت های دانشجویی انجام می شود، به دنبال آن تاسیس مراکز خدمات دانشجویی درون هر دانشگاه راه اندازی خواهد شد تا در بخش غذاخوری ها، خوابگاه و وام دنبال کنند.
  به گفته صدیقی، ارتقاء معاونت های دانشجویی با بخشنامه وزیر علوم، صورت می گیرد، سال آینده هم سال راه اندازی این مراکز از دانشگاه های سطح یک و دو استرستوران فست فود با گنجایش 300 نفر و رستوران سنتی با گنجایش 200 از امروز پذیرای دانشجویان دانشگاه صنعتی امیر کبیر است.
  رئیس ساززمان امور دانشجویان تصریح کرد: کیفیت غذای دانشگاه ها در مقایسه با سال گذشته تفاوتی ندارد. البته با توجه به شرایط تامین مواد اولیه غذاخوری های دانشگاه ها، در ابتدای سال تحصیلی مشکلاتی وجود داشت.
  وی افزود: با توجه به نوسانات بازار مجبور بودیم، مواد غذایی را از طریق رسمی و دولتی برای دانشگاه ها تامین کنیم.
  صدیقی اظهار کرد: ممکن است در برخی مواقع، کیفیت مواد اولیه هم تاثیرگذار باشد اما در مجموع افت جدی در کیفیت غذا نسبت به سال گذشته رخ نداده است گرچه وقتی رستوران ها در حجم وسیعی غذا سرو می کنند، کمیت زیاد روی کیفیت تاثیر می گذارد.
  رئیس سازمان امور سازمان با اشاره به راه حل ها برای پوشش کیفیت غذای رستوران های دولتی دانشگاه ها، توضیح داد: آشپزخانه ها باید از سنتی به صنعتی ارتقاء یابد که در صرفه جویی انرژی هم تاثیرگذار است. تاکنون حدود 50 درصد صنعتی شدن آشپزخانه ها را عملیاتی کردیم.
  به گفته وی،50 درصد باقیمانده رستوران های سنتی نیز تا پایان سال صنعتی سازی خواهند شد.
  صدیقی در بخش دیگری از سخنان خود، تاکید کرد: وقتی تنوع غذایی برای دانشجویان تنها در دو مدل باشد اعتراض ها صورت می گیرد، اما تنوع که بیشتر و قیمت ها قابل تحمل تر باشد، گزارش از رضایت دانشجویان افزایش می یابد.
  رئیس سازمان امور دانشجویان، تاکید کرد که در آینده اعتراض های دانشجویان به دلیل صنعتی شدن آشپزخانه ها کاهش می یابد و تا پایان سال آینده هیچ آشپزخانه سنتی در دانشگاه ها نداشته باشیم.
  معاون وزیر علوم درباره قیمت غذای دانشجویی در سال تحصیلی جدید، توضیح داد: قیمت غذا نسبت به سال گذشته هشت و نیم درصد افزایش دارد و بین 900 تا 970 غذای کم هزینه همچنین تا 1500 تومان هم غذای پر هزینه قیمت گذاری شده است.
  9492* 1200

  برچسب ها

  Leave your comment