Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  اختصاص ۸۰ میلیارد تومان وام دانشجویی در بودجه ۹۸

  سه شنبه, 11 دی,1397

  به گزارش سایت دفتر مشق به نقل از اقتصاد-نیوز

  به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا، رییس جمهوری چهارم دی ماه با حضور در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی، ویژگی‌های لایحه بودجه سال 98 را تشریح و آن را به علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد؛ در این میان آموزش عالی و پژوهش نیز یکی از مهمترین بخش های کشور است که با توجه به قوانین بالادستی و سندهای چشم انداز باید ایران را تا سال 1404 به رتبه اول تولید علم در منطقه تبدیل کند.

  دولت از مجلس در بند الف تبصره 9 لایحه بودجه سال 98 کل کشور اجازه خواسته است که به دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی و پژوهشی و پارک های علم و فناوری با تصویب هیأت های امنای خود تا سقف عملکرد درآمد اختصاصی سال ١٣٩٧ نسبت به أخذ تسهیلات از بانک ها اقدام کنند و درجهت تکمیل طرح های تملک دارایی های سرمایه ای خود و با اولویت احداث خوابگاه های متأهلین موضوع بند (پ) ماده ( ١٠٣ ) قانون برنامه ششم توسعه استفاده نمایند و نسبت به بازپرداخت اقساط از محل درآمد اختصاصی خود اقدام کنند. 

  همچنین صندوق های رفاه دانشجویان در صورت تصویب مجلس شورای اسلامی مکلف می شود نسبت به پیش بینی اعتبار لازم در فعالیت های خود به منظور پرداخت یارانه سود و کارمزد احداث خوابگاه های متأهلین اقدام کند.

  در بند ب همین تبصره و در صورت تصویب نمایندگان مجلس، صددرصد( ١٠٠ %)وجوه اداره شده پرداختی از محل بازپرداخت وام های شهریه دانشجویی از سال ١٣٨٥ تا سال ١٣٩٧ به صندوق های رفاه دانشجویی به عنوان کمک جهت افزایش منابع مالی صندوق های مزبور اختصاص می یابد.

  وجوه مذکور تا سقف 800 میلیارد ریال پس از واریز به خزانه داری کل کشور به صندوق های مربوط برگشت داده می شود .تا براساس اساسنامه مصوب، صرف پرداخت وام شهریه به دانشجویان و سایر پرداخت های رفاهی دانشجویی شود.

   

  برچسب ها

  دفترمشق دانشگاه
  Leave your comment