Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  اتصال ریلی چابهار- ازبکستان موجب تحول در ترانزیت کالا می شود

  چهار شنبه, 02 آبان,1397
  فضل الدین سغداله ایف روز چهارشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در چابهار اظهار داشت: این خط آهن به دلیل جابجایی حجم زیادی از کالا می تواند نقش مهمی در رونق ترانزیت و تامین کالاهای مورد نیاز ایران و ازبکستان داشته باشد.
  وی تصریح کرد: همکاری مشترک ریلی سه کشور ایران، ازبکستان و افغانستان در خصوص اتصال حیرتان به مزار شریف و ادامه آن به هرات، خواف و شبکه سراسری راه آهن ایران ضروری است.
  معاون راه آهن ازبکستان گفت: در نخستین سفرم به چابهار از نزدیک با ظرفیت های تجاری، ترانزیتی، امکانات، تجهیزات حمل و نقل و بارگیری کالا در بندر بزرگ شهید بهشتی آشنا شدم و این بازدید در آینده ای نزدیک منجر به سرمایه گذاری و حضور بیشتر خواهد شد.
  وی بیان کرد: بندر چابهار امکانات و تجهیزات خوبی دارد بطوریکه به گفته مسئولان بنادر و دریانوری فاز نخست آن با ظرفیت تخلیه و بارگیری هشت میلیون و 500 هزار تن کالا افتتاح شده است و در آینده ظرفیت آن چند برابر افزایش پیدا می کند.
  سغداله ایف ادامه داد: مسیر ترانزیتی ایران از طریق بندر چابهار کم هزینه و امن برای صادرات و واردات کالاست و ارتباط بیشتر 2 کشور به نفع همدیگر است.
  وی گفت: بسیاری از نیازمندی های ازبکستان را از ایران تامین می کنیم و تمایل داریم برای اتصال به آب های آزاد از چابهار بیشتر استفاده کنیم.
  معاون راه آهن ازبکستان گفت: یکی از اهداف سفر به چابهار استفاده بیشتر از بندر این شهرستان در آینده برای ترانزیت و واردات کالاهای ازبکستان است و این را عملا آغاز خواهیم کرد.
  وی بیان کرد: خیلی خوشحال هستیم که راه آهن چابهار - زاهدان بیش از 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در آینده به سرخس متصل و در نهایت موجب ارتباط کشورهای آسیای میانه به چابهار می شود.
  سغداله ایف از مهمان نوازی و میزبانی خوب مسئولان در بندر چابهار قدردانی کرد و افزود: فکر نمی کردیم چابهار این همه تجهیزات برای تخلیه و بارگیری کالا و امکان پهلوگیری کشتی های بزرگ را داشته باشد.
  به گزارش ایرنا، عصمت اله ایرگاشیف نماینده ویژه رئیس جمهوری ازبکستان در امور افغانستان، بهادر عبداله یف سفیر ازبکستان در تهران، فضل الدین سغداله ایف معاون راه آهن ازبکستان، رستم احمد اف رئیس اداره امنیت، اسلم اکبراف معاون مدیرکل خاورمیانه وزارت خارجه و حسن کرابی کارشناس اداره اول کشورهای مشترک المنافع روز گذشته /سه شنبه/ پس از ورود و استقبال مردم و مسئولان به چابهار از اسکله ها، تجهیزات بندری و توسعه زیرساخت ها بندرشهید بهشتی دیدن کردند.
  3043**3213**6081

  برچسب ها

  Leave your comment