Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  آیین رونمایی و نقد کتاب «حضور ایران در جهان باستان»

  یکشنبه, 09 دی,1397

  به گزارش سایت دفتر مشق به نقل از خبرگذاری کتاب ایران

  آیین رونمایی و نقد کتاب «حضور ایران در جهان باستان»
   
  به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، «حضور ایران در جهان باستان» نوشته سید اصغر محمودآبادی دوشنبه 10 دی‌ماه در سرای اهل قلم رونمایی می‌شود.

  این آیین با همکاری هفته‌نامه اَمُرداد (بابک سلامتی، مدیرمسئول) و نشر بَرسَم (دیناز دهنادی، ناشر) برگزار می‌شود و مدیریت برنامه بر عهده فرشید خدادادیان است.

  در این نشست روزبه زرین‌کوب، آرزو رسولی، سیروس نصرالله‌زاده، عسکر بهرامی، سیداصغر محمودآبادی حضور دارند و درباره این کتاب سخن می‌گویند.

  «حضور ایران در جهان باستان» نوشته‌ سیداصغر محمودآبادی، استاد تاریخ ایران باستان و اسلام، تازه‌ترین کتاب به چاپ رسیده‌ نشر بَرسَم است که اردیبهشت‌ماه 1397 و پس از  برگزاری سی‌‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب روانه‌ بازار کتاب شده است.

  این کتاب در 26 فصل به بررسی تاریخ باستانی ایران از فرهنگ و تمدن عیلام تا روزگار ساسانیان می‌پردازد و نشان می‌دهد که در قرن نوزدهم و بیستم میلادی، محققان، مردم‌شناسان، مورخان و صاحبان خرد و اندیشه در ایران و غرب، نسبت به تاریخ گذشته‌ ایران، مردم و فرهنگ آن، بسیار اندیشه‌اند و در پی رسیدن به حقایق و وقایع تاریخ ایران‌زمین، نکته‌ها و گفته‌های تازه‌ای را کشف کرده‌اند. در این راستا مردم این سرزمین به گذشته‌ ارزشی خویش- که بی‌گفت‌وگو سبب بقای قوم ایرانی در پهنه ملتهب تاریخ شده است- واقف شده‌اند.

  انتشارات بَرسَم از شهریور سال 1394 بنیان شده است. دیناز دهنادی، صاحب امتیاز و مدیر این انتشارات دانش‌آموخته‌ کارشناسی چاپ و نشر، فعالیت در زمینه‌ چاپ را از سال 1384 با همکاری نشریه امرداد آغاز کرد و پس از کسب تجربه، در راستای گسترش فرهنگ کتابخوانی در جامعه این نشر را بنیان گذاشت.
   
  نشست رونمایی و نقد کتاب «حضور ایران در جهان باستان»، دوشنبه دهم دی‌ماه 1397 ساعت 16 تا 18 در سرای اهل قلم به نشانی، خیابان انقلاب، خیابان برادران مظفر جنوبی، کوچه خواجه نصیر، شماره ۲، طبقه همکف برگزار می‌شود.

  برچسب ها

  دفترمشق کتاب
  Leave your comment